lidé také hledají: voda pod displejem iphone, iphone 5s voda, oprava utopeného iphonu 6, co dělat když mi spadne mobil do vody do záchodu

Jak zachránit utopený iPhone, iPad či iPod

Podařilo se vám někdy skočit do bazénu s iPhonem v kapse a nebo vám promokl během silného deště? Tyto situace se stávají podle statistik poměrně často. Ročně se podle nich vypere přes 100 000 mobilů. Málokdo z nás ale ví, jak se v takové situaci zachovat. Často se tak udělají špatná rozhodnutí, které iPhonu naopak ještě více uškodí. Existují už i voděodolné iPhony, které se vyrábí od sedmé generace, ale na tuto jejich vlastnost nemůžeme stoprocentně spoléhat. Kapalina se může dostat i do novějších generací a způsobit tak smrtící následky. Smluvní podmínky Applu zmiňují, že pokud se Apple zařízení dostane do kontaktu s kapalinou, padá na něj záruka. A proto jsme si pro vás připravili pár rad, co dělat a nedělat, když se do vašeho Apple zařízení dostane voda.

Správné chování při kontaktu s kapalinou

Vypněte zařízení

Prvním a klíčovým krokem pro úspěšnou záchranu iPhonu, iPodu či iPadu je jeho vypnutí. Každá sekunda je důležitá. Přejdete tak elektrickému šoku a zničení základní desky iPhonu.

Nechte vytéct všechnu kapalinu

Nejlepší způsob je položit si iPhone displejem dolů na kus suché látky a vyndat šuplík na sim kartu, aby iPhoné lépe „dýchal“. Mobil neotírejte, nepoužívejte bavlnu. Nechte jen vodu vytéct ven.

                       

Zařízení nefénujte a nedávejte jej na topení

Dejte vytopenou elektoroniku do rýže

Rýže nebo kočkolit je hydroskopická látka, která z telefonu nasaje vlhkost. Důležitá je i trpělovost, jelikož byste v rýži měli mobil nechat až 24 hodin.

Přineste jej do apple servisu.

Odborníci zde odpojí baterii. Je zde ale důležitá rychlost- čím dříve se do servisu dostavíte, tím zvýšíte šanci záchrany iPhonu.

Pravidelně zálohujte

Toto zlaté pravidlo vás zbaví mnoha nepříjemností, když se vám telefon již nepodaří zachránit. Vždy je lepší zálohu provést hned, než později litovat toho, že  jste ji neudělali. Vaše fotky, videa, hudba, aplikace a herní data by se mohly doslova utopit.

Zde je přehledný ceník opravy vytopení telefonů iPhone.

 

Fotka vytopeného iPhonu, který nevyhledal hned pomoc. Neopravitelný
Oprava utopených telefonů

Komentáře

  • Diego napsal:

    To je iphone z roku 1800 ne? :D

Komentáře nejsou povoleny.